Białe torebki papierowe

Białe torebki papierowe to ekologiczne i estetyczne opakowanie, będące przyjazną opcją dla środowiska naturalnego. Z uwagi na swoją uniwersalność i estetykę, białe torby są popularne w branży spożywczej, handlu detalicznym oraz wśród przedsiębiorców, którym zależy na efektownym umieszczeniu nadruku z logo firmy na papierowych torebkach.

Jakie mają zastosowania białe torebki papierowe?

Białe torby są bardzo uniwersalnym produktem, dlatego znajdują zastosowanie w wielu różnych branżach. Oto kilka miejsc, w których są wykorzystywane:

  • sklepy odzieżowe: ekspedienci pakują w nie zakupione przez klientów ubrania, dzięki czemu można je wygodnie zabrać ze sobą;
  • sklepy spożywcze: zastępują plastikowe, nieekologiczne torby na zakupy;
  • prezenty i upominki: torebki białe wyglądają bardzo estetycznie, więc jak najbardziej nadają się jako opakowanie do prezentów i upominków;
  • restauracje i kawiarnie: w papierowych torbach często jest podawane jedzenie na wynos.

Torebki białe papierowe – uniwersalny wybór

Biały kolor torebek papierowych umożliwia ich wykorzystanie w wielu sytuacjach, ponieważ prezentuje się bardzo elegancko i estetycznie. Nie bez powodu torebki papierowe białe nadają się jako odpowiednie opakowanie do prezentów i upominków. Doskonale na nim są widoczne też wszelkie nadruki, dlatego tak często torebki w tym kolorze są wybierane przez klientów.

Produkcja białych torebek papierowych i rodzaj papieru

Zanim rozpocznie się proces produkcji białych torebek papierowych, to trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni papier. Torebki papierowe zazwyczaj produkowane są z papieru kraftowego. Torebki papierowe można pozostawić już w takiej formie lub nadrukować na nich jeszcze dowolną grafikę lub napis.

Papier Kraft jest produkowany z mieszanki włókien pierwotnych z drewna iglastego i liściastego, co zapewnia mu wysoką wytrzymałość i sprawia, że jest idealną powierzchnią pod nadruk. Najpierw drewno jest rozdrabniane na mniejsze kawałki w młynach, a następnie gotowane w silnych roztworach chemicznych, jak soda kalcynowana i siarczan sodu, aby wyodrębnić włókna celulozowe.

Po uzyskaniu celulozy, jest ona oczyszczana, wybielana i poddawana dalszym procesom chemicznym, aby uzyskać białą masę papierową. Następnie masa jest rozcieńczana wodą i przechodzi przez sita, aby usunąć zanieczyszczenia i nadmiar wody.

Po przesianiu masa celulozowa jest formowana na duże bębny, gdzie woda jest dalej wyciskana, tworząc arkusze papieru. Kolejnym etapem jest suszenie papieru w suszarniach, gdzie jest nagrzewany i przepuszczany przez cylindry, aby uzyskać pożądaną wilgotność.

Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i łatwością obróbki. Dzięki temu torby papierowe białe nie rozdzierają się tak łatwo podczas przenoszenia w nich różnych przedmiotów. Łatwa obróbka umożliwia tworzenie toreb o różnych rozmiarach i kształtach.

Masz pytanie?

Zadzwoń

Social Media